AVRUPA’NIN HEPSİNDE KAYIPTAYIZ

AVRUPA'NIN HEPSİNDE KAYIPTAYIZ

Yılın ilk iki aylık ziyaretçi girişinin ülkelere dağılımında Avrupa ülkelerinden gelenlerin hepsinde düşüş var Yılın ilk iki ayında (Ocak-şubat) gelen ziyaretçiler Artanlar Arap ve Asyla ülkeleri Bütün Avrupa ülkeleri düşüşte

Kültür ve Turizm Bakanlığının açıkladığı iki aylık yabancı ziyaretçi girişi, turizmdeki tabloyu bütün çıplaklığı ile ortaya koydu.
Bakanlık verilerine göre yılın ilk iki ayında Türkiye’ye gelen ziyaretçi sayısı geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 8 azalırken, gelenlerin ülkelere dağılımında, ilginç bir nokta dikkat çekiyor.
Bu dönemde başta Arap ülkeleri olmak üzere diğer bölgelerden gelenlerde kısmi de olsa artışlar varken, Avrupa ülkelerinin hepsinden gelenlerde düşüş var.
Yılın ilk iki aylık döneminde gelen yabancı ziyaretçi sayısı geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 8.48 azalarak  2.410.966’dan 2.215.307’ye düştü
İki aylık ziyaretçi girişlerinin ülkelere göre dağılımında en büyük artış yüzde 107 ile Endonezya, O’na yüzde 88 ile Rusya izledi.
Geçen yılın ilk iki aylık döneminde Rusya’dan gelenler 42.180 iken bu yıl  79.385 kişi olarak gerçekleşti.
En büyük kayıp ise yüzde 35 ile Finlandiya’da, Onu yüzde 34 ile Danimarka izliyor Finlandiya’dan gelenlerin sayısı  6.529’dan  4. 240’ye, Danimarka’dan gelenler  17.599’dan 11.488’e düştü.

About Author

client-photo-1
Okul Turları

Comments

Bir Cevap Yazın