Bakan Avcı: Rusya’nın referansı turizmi canlandıracak

Bakan Avcı: Rusya'nın referansı turizmi canlandıracak

Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı, “Önümüzdeki sezon turizm sektörünün kayıplarını telafi edeceği, bir sonraki yıl da yükselişe ve büyümeye geçeceği bir yıl olacak” dedi.

Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı, Rusya ile yaşanan siyasi krizin atlatılması sonrası turizm sektöründe hareketlenmelerin başladığını belirterek, bu durumun diğer ülkelerden gelen turistler için de olumlu referans olduğunu söyledi. Star gazetesinin haberine göre, turizm sektöründe 2017 yılının toparlanma yılı olacağı ve asıl büyümenin 2018’de yaşanacağını söyleyen Avcı “Rusya pazarını kazanmak çok önemli. Çünkü dünyada ‘Ruslar geldiğine göre Türkiye’de tatil yapmak için bir sorun yok’ diye görülüyor. Kısacası Rusya’nın referansı turizmi canlandıracak” dedi.

TURİZM YATIRIMLARI DA ARTACAK

Turimzde işlerin yoluna girmeye başladığını belirten Bakan Avcı, “Önümüzdeki sezon turizm sektörünün kayıplarını telafi edeceği, bir sonraki yıl da yükselişe ve büyümeye geçeceği bir yıl olacak. Sektör açısında da önemli. Turizm yatırımcıları da yatırımlarını askıya almıştı. Önümüzdeki yıldan itibaren yeni yatırımlar da görmeye başlayacağız” diye konuştu.

About Author

client-photo-1
Okul Turları

Comments

Bir Cevap Yazın