Çin’den Türkiye’ye yılda 1 milyon turist gelecek

Çin'den Türkiye'ye yılda 1 milyon turist gelecek

Başbakanlık eski görevlisi Muhammet Taha Gergerlioğlu başkanlığındaki 18 kişilik Türk heyeti, Türk turizminin yeni hedef pazarı olan Çin’den Türkiye’ye yılda 1 milyon turist getirecek bir ön anlaşma yaptı.

Turizmde 2017 için umut verici gelişmeler yaşanıyor. Habertürk gazetesindeki habere göre; Türkiye ve Çin arasındaki ticari ve turizm ilişkilerini ilerletmek için Çin’e çıkarma yapan 18 kişilik Türk heyeti, yılda en az 1 milyon Çinli turistin Türkiye’ye gelmesi için ön anlaşma yaptı.

ÇİN’İ ADIM ADIM DOLAŞTILAR!

Aralarında turizm temsilcileri, bürokratlar ve sivil toplum kuruluşlarından önemli isimlerin yer aldığı Başbakanlık eski görevlisi Muhammet Taha Gergerlioğlu başkanlığındaki Türk heyeti Çin’de önemli görüşmeler yaptı. Çin’i adım adım dolaşan heyet, burada çeşitli eyaletlerin valileri ve çok sayıda bakanla görüştü.

TARİHİ BİR ÖN ANLAŞMA YAPILDI

Eyaletlerde zaman zaman ikili görüşmelerde yapan Türk heyeti, Türkiye’ye büyük katkı sağlayacak önemli bir ön anlaşma yaptı. Bu anlaşmaya göre, Çin’den yılda yaklaşık 1 milyon turistin Türkiye’ye gelmesi için söz alındı. İmzalanan ön protokolle, Türkiye’den de yine aynı şekilde zaman zaman bir kafilenin Çin’e gideceği belirtildi.

İLK ÇİNLİ KAFİLE YAKINDA GELİYOR

Öte yandan Muhammet Taha Gergerlioğlu başkanlığındaki heyet, Çin’e gitmeden önce bütün ayrıntıları düşündü. Otellerle, turizm acenteleriyle ve uçak firmalarıyla tek tek görüşen heyet temsilcileri, anlaşmada herhangi bir olumsuzluk yaşanmaması ve Çinli turistlerin Türkiye’den memnun ayrılmasını sağlayacak girişimlerde de bulundu. Tarihi sayılabilecek anlaşma hakkında açıklamalarda bulunan Muhammet Taha Gergerlioğlu, ilk Çinli kafilenin önümüzdeki günlerde Türkiye’ye gelmesini beklediklerini söyledi.

About Author

client-photo-1
Okul Turları

Comments

Bir Cevap Yazın