İşte Rusların Türkiye’deki tatilinin maliyeti

İşte Rusların Türkiye'deki tatilinin maliyeti

Rusya’daki tur acenteleri turistler için Türkiye ve Rusya’da tatil maliyetlerini kıyasladılar. Buna göre, Haziran-Ağustos döneminde Rusya vatandaşları Antalya’da kendi ülkelerinden daha ucuza tatil yapabilecek.

Turkrus.com’a göre kıyaslamada iki kişinin uçak bileti dahil on günlük tam pansiyon ya da “her şey dahil” bir tatil için ödeyeceği tutar dikkate alındı.

Türkiye’de Haziran ayında böyle bir tatilin maliyeti 3 yıldızlı bir otelde 30-40 bin ruble, 4 yıldızlı bir otelde 40-45 bin ruble ve 5 yıldızlı bir otelde 50-58 bin ruble olarak hesaplanıyor.

Haziran ayında Kırım’da yapılacak bir tatilin maliyeti ise şöyle: 3 yıldızlı bir otelde 40-50 bin ruble, 4 yıldızlı bir otelde 60-80 bin ruble ve 5 yıldızlı bir otelde 160 bin ruble. Soçi’deki rakamlar ise sırasıyla 40-50 bin, 114-160 bin ve 160-190 bin ruble şeklinde.

Temmuz ve Ağustos aylarında iki ülke arasındaki tatil masrafı farkı nispeten ortadan kalkıyor ancak Türkiye’de tatil yine daha ucuz.

Uzmanlar Rus otellerinin fiyat esnekliğine sahip olmadığını, bu nedenle Türkiye’deki otellerle rekabet edemediğine işaret ediyor.

Ocak-Şubat aylarında Türkiye’de tatil yapan Rusyalı sayısı bir önceki yıla göre yüzde 88 artarak 79,4 bin olmuştu.

About Author

client-photo-1
Okul Turları

Comments

Bir Cevap Yazın