KRUVAZİYERDE İPTALLERİN ARDI ARKASI KESİLMİYOR

KRUVAZİYERDE İPTALLERİN ARDI ARKASI KESİLMİYOR
Türkiye’yi rotasından çıkaran kruvaziyer şirketlerine son olarak ABD’li Princess Cruises eklendi. Kruvaziyer turizminde Türkiye darbe üstüne darbe almaya devam ediyor her geçen gün yeni bir kruvaziyer şirketi Türkiyeyi rotasından çıkarıyor.
Son olarak 10 Aralık’ta İstanbul Beşiktaş’ta 44 kişinin ölümüne yol açan bombalı saldırıdan iki gün sonra kruvazörde yeni bir iptal daha yaşandı. Türkiyeyi rotasından çıkaran şirketler kervanına ABD merkezli Princess Cruises de katıldı.
Princess Cruises’in 2017’de Türkiye limanları yerine Yunanistan ve Karadağ’ı seçeceği bildirildi. Karardan şirketin Majestic Princess, Royal Princess ve Pacific Princess gemilerinin yapacağı yaklaşık 50 seferin etkileneceği belirtiliyor.
Geçtiğimiz hafta bir diğer ABD’li kruvaziyer şirketi Cunard Line da Türkiye seferlerini iptal ettiğini açıklamıştı.
Daha önce de Aida, Royal Caribbean, TUI Cruises, Norwegian Cruise Line, Regent Seven Seas, Oceania Cruises, Costa, Holland America Line, MSC Cruises gibi büyük kruvaziyer şirketleri Türkiye’yi rotalarından çıkarmışlardı. Böylece Türkiyeyi rotasından çıkarmayan tek şirket olarak Yunan Celestyal Cruises kalmış oldu.

About Author

client-photo-1
Okul Turları

Comments

Bir Cevap Yazın