Likya Yolu Ultra Maratonu bitti

Likya Yolu Ultra Maratonu bitti

Türkiye’de düzenlenen ilk “Ultra Maraton” olma özelliğine sahip “Likya Yolu Ultra Maratonu” 2 Ekim tarihinde sonra erdi. Yerli ve yabancı toplam 230 sporcunun katıldığı Fethiye Ölüdeniz’den başlayan maraton Phaselis Antik Kenti’nde bitti.

Bu sene Likya Yolu Ultra Maratonu, TOG’un Genç Kadın Fonu’na destek vererek bir sosyal sorumluluk projesine de imza attı.

Zorlu maratonda dereceye giren sporcular:

Kadınlar 20 K kategorisi

1. Zekine Pündük

2. Sermin Akın

3. Ezgi Alpaslan

Erkekler 20 K kategorisi

1. Mustafa Çınar

2. Sergey Kalashnikov

3. Ekrem Kaya

Kadınlar 4 G kategorisi

1. Sanem Karacan

2. Melda Uzun

3. Ayşin Uzel

Erkekler 4 G kategorisi

1. Selman Tokçan

2. Hüseyin Kaymaz

3. Can Haliloğlu

Kadınlar 6 G kategorisi

1. Neval Gördük

2. Seda Nur Çelik

3. Ayşe Ertürer

Erkekler 6 G kategorisi

1. Faruk Kar

2. Emre Yıldırım

3. Özcan Çamyar

Erkekler Ultra kategorisi

1. Mahmut Yavuz

2. İhsan Şal

3. Hakan Kerimoğlu

Kadınlar Ultra kategorisi

1. Ruby Altmann

2. Aylin Savacı Armador

3. Bakiye Duran

1475496888_1475489746_ufuk8018

LİKYA YOLU ULTRA MARATONU 

Etkileyici tarihi dokusu ve büyüleyici doğal güzelliği ile “Tarihi Likya Yolu”  dünyanın en iyi  rotalarından biri olarak diğer ultra maraton rotaları arasında öne çıkıyor.  Toplam 509 km uzunluğundaki Tarihi Likya Yolu’nun yaklaşık 250 km’lik bölümünü kapsayan ve her gün bir etabı koşularak 6 günde tamamlanan olan Likya Yolu Ultra Maratonu (LYUM), parkurunun içinde barındırdığı ayırt edici özellikler ile dünyadaki benzersiz ultra maraton destinasyonlarından biri olarak tanımlanıyor.

Bu spora gönül vermiş koşucular için hepsi ayrı birer cazibe unsuru olan yüksek zorluk derecesi, büyüleyici tarihsel dokusu ve eşsiz doğal güzellikleri ile LYUM, katılımcılara unutamayacakları bir deneyimi vaat ediyor. Maratonun proje danışmanlığını ve yarış direktörlüğünü dünyada birçok ultra maratonu tamamlamış olan Prof. Dr Taner Damcı üstleniyor. Katılımcıların ihtiyaçları doğrultusunda geliştirilen konsept içerisinde yaratılan 6 farklı kategori ile herkese bu maratonun bir parçası olma ve heyecanlı atmosferi yaşama imkanı sunuluyor.

About Author

client-photo-1
Okul Turları

Comments

Bir Cevap Yazın