Mersin bayam tatili için hazır

Mersin bayam tatili için hazır

Akdeniz’in gözdesi ve incisi olarak adlandırılan Mersin kurban bayramı için hazır. Tarihi ve eşsiz güzellikleri ile  UNESCO  Dünya  geçici miras listesinde yer alan  Kızkalesi ile Turizm cennetlerinden birtanesidir.

Her cebe ve Her bütçeye hitap eden, Otelleri, Motelleri, Pansiyonları ile turistleri ağırlamaya devam ediyor.  321 km  sahil şeridine sahip olan kentteki turizm işletmecileri, bayram  tatilinin 9 gün olduğunu duyunca hazırlıklara tamamladı.  Çukurova Turistik Otelciler Birliği (ÇUKTOB) Başkanı Murat Demir, “Turistik konaklama merkezlerimiz her geçen gün kendilerini yenilemekte ve kaliteli hizmet verebilmek için çaba göstermekte. Alt seviyeye uygun tatil imkanı da, üst seviyeye uygun tatil imkanı da var Mersin’de. 70-100 TL’den başlayıp 500 TL’ye kadar ücretlendirilen otel ve pansiyonlarımız hizmet vermekte. Tatil planları yapan misafirlerimiz kesesine uygun olan tercihi yapıp, gönül rahatlığı ile tatillerini yapabilirler. Sahil kesiminde oldukça yoğun kapasitede yatak sayısına sahibiz. Her geçen gün yatak sayımız artıyor. Yeni pansiyonlar, moteller, oteller ve günü birlik daireler hizmete sunuluyor” dedi. 

Kentin çoğunluğu sahil kesimi olmak üzere kentte  24bin  14 yatak kapasitesi bulunuyor . Turistler için  70 TL den 500 TL ye kadar  konaklama yerleri bulunuyor. Mersin her bütçeye uygun tatil imkanı sunuyor  ve bayram tatili için 9 günlük  ziyaretçilerini bekliyor.

Akdeniz’in Gözde Koyaları

Mersinin eşsiz bir doğaya sahip olduğunu belirten  Demir;  “Mersin’deki koylar ve turistik zenginlikler Türkiye’nin hiçbir yerinde yok. Bakın bir Kızkalesi. Bırakın Türkiye’yi, bu tarihi zenginlik dünyanın neresinde olursa olsun, orası turizm patlaması yapar. Ancak gelin görün ki malesef kullanamıyoruz bu fırsatı. Deniz anlamında, Akdeniz’in en gözde koyları Mersin’de mevcut. Tek sıkıntı tanıtımını çok iyi yapamıyoruz. Ben iddia ediyorum. Mersin’deki tarihi ve turistik zenginlik hiçbir yerde yok. Bu bile bayram tatili için Mersin’in tercih edilmesi için bir sebep” diye konuştu. 
Kızkalesi Turizm ve Kültür Derneği Başkanı Hüseyin Çalışkan ise “Kızkalesi sahilleri Türkiye’nin en güvenli sahillerindendir. Türkiye’de yüzme bilmeyen kim varsa gelsin Kızkalesi’nde yüzmesini öğrensin. Denizimiz 1 santimden başlıyor, 100 metre gidiyorsun deniz boy seviyesine geliyor. 1 yaşındaki çocuklar denizin içinde oturuyor, isteyen rahatlıkla yüzüyor. Bizim denizimizde hem oturulacak yer var hem yüzülecek derinlikte yerler var. Tarihi eserler ile muhteşem deniz bir arada. Bu bayramda herkesi Kızkalesi’ne bekliyoruz” ifadelerini kullandı.

About Author

client-photo-1
Okul Turları

Comments

Bir Cevap Yazın