Rus turistlere ‘Elbistan’da salgın hastalık’ uyarısı

Elbistan Salgın Hastalık, Rus turistlere uyarı, turizmcilere uyarı,

Charter yasağının kalkmasıyla deniz sezonunun son döneminde Rusya’dan Türkiye’ye ilgi artarken, Rusya Halk Sağlığı ve Tüketici Koruma Kurumu (Rospotrebnadzor), vatandaşları Türkiye tatili konusunda “bir daha düşünmeye ve dikkatli olmaya” çağıran bir bildiri yayınladı.

Rus resmi kurumu, Kahramanmaraş’ın Elbistan ilçesinde 32 bin bağırsak enfeksiyonu vakasının kaydedilmesi üzerine, Rusyalı turistleri Türkiye tatili konusunda uyardı ve tatil planları yaparken “hesaba katmalarını” istedi.
Türkrus’un haberine göre, haberi veren RBC ajansı, “Salgının yaşandığı Elbistan’ın deniz ile bağlantısı yok” bilgisini okurları ile paylaştı.
Elbistan’ın yeri konusunda fikri olmayan pek çok medya organının bu resmi açıklamayı “Türkiye’de salgın uyarısı” başlığıyla duyurarak kaygı yaratması dikkat çekti.
Elbistan’da ağustos ortasında Ceyhan Nehri’nden şehir şebekesine takviye su sağlayan keson olarak bilinen kuyulara norovirüs bulaşmasından dolayı baş dönmesi, yüksek ateş ve kusma şikayetleriyle 45 bin kişi hastanelere başvurmuştu

About Author

client-photo-1
Okul Turları

Comments

Bir Cevap Yazın