Rusya, Kırım ve İstanbul arası kruvaziyer turizmi başlıyor

Kırım’ın Sivastopol Valisi Dmitriy Ovsyannikov, Soçi, Yalta, Sivastopol ve İstanbul arasında ilk kruvaziyer gemi yolculuğunun 1 Mayıs’ta başlayacağını açıkladı.

Soçi Yatırım Forumu’nda konuşan Ovsyannikov, DenizHaberAjansi.com’da yer alan habere göre “Rosmorport girişimi ile yapılan görüşmeler sonucunda şirket, 1 Mayıs itibarıyla Soçi, Yalta, Sivastopol ve İstanbul arası turistik gezi seferlerini gerçekleştirmeye başlayacak gemiyi gösterdi. Turistlerin sayısı, geminin kapasitesine bağlı olacak. Turistlerin projeye ilgi göstermeleri halinde Rospromport bu destinasyonu geliştirmeye hazır” dedi.

Gemiyle uluslararası yolcu taşımacılığından ziyade gezi turlarının düzenleneceğini ifade eden Ovsyannikov, Sivastopol yönetiminin gemilerin demirleyebileceği iskeleyi inşa etmeyi planladığını kaydetti.

Daha önce Rusya Ulaştırma Bakanlığı, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in talimatı üzerine Soçi ile Kırım’ın liman kentleri arasında deniz ulaşımının canlandırılması amacıyla gezi gemileri satın almayı planladıklarını belirtmişti.

Öncelikle Soçi ile Kırım arasında planlanan turlara, gelen öneriler üzerine Türkiye destinasyonunun da dahil edilmesi kararlaştırıldı.

About Author

client-photo-1
Okul Turları

Comments

Bir Cevap Yazın