THY Avrupa’nın en iyi havayolu şirketi seçildi

THY Avrupa'nın en iyi havayolu şirketi seçildi
Skytrax 2016 sonuçlarına göre, “En İyi Business Class İkram Servisi”, “En İyi Business Class Özel Yolcu Salonu İkramı” ve “Güney Avrupa’nın En İyi Havayolu Şirketi” ödülleri de yine Türk Hava Yolları’nın oldu

12 Temmuz 2016 Salı – Ödüller, bugün Londra da düzenlenen törende Skytrax CEO su Edward Plaisted tarafından Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı M. İlker Aycı ya takdim edildi.

Küresel havacılığın farklı alanlarında ticari kaygılardan bağımsız, performans esaslı yürüttüğü araştırmalarla havayolu şirketlerini her yıl düzenli olarak ödüllendiren Skytrax, geçtiğimiz beş yılda olduğu gibi bu yıl da Türk Hava Yolları nı, “Avrupa nın En İyi Havayolu Şirketi ” ilan etti. THY, Avrupa da bulunduğu bölgenin en iyisi seçilerek peş peşe sekizinci kez “Güney Avrupa nın En İyi Havayolu Şirketi ” unvanına sahip oldu.

Bu ödüllerden farklı olarak, yolcularına uçuş öncesi sıra dışı konforun kapılarını açan ‘Turkish Airlines Lounge Istanbul un dünyaca ünlü ikram konsepti, geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu yıl da Türk Hava Yolları na, dünya sıralamasında “En İyi Business Class Özel Yolcu Salonu İkramı ” ödülünü kazandırdı.

Ayrıca, Business Class yolcularına sunulan ‘Flying Chef hizmeti ve yenilenen ikram konseptiyle ayrıcalıklı uçuşun sınırlarını zorlayan küresel taşıyıcı, 2013 ve 2014 yıllarında olduğu gibi, yine bu yıl da dünya sıralamasında “En İyi Business Class İkram Servisi ” ödülünün sahibi oldu.

Bugün, Londra daki Farnborough Airshow da açıklanan ödüller, Skytrax CEO su Edward Plaisted tarafından Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı M. İlker Aycı ya takdim edildi.

Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı M. İlker Aycı ödül töreninde yaptığı açıklamada şunları söyledi:
“Layık görüldüğümüz bu ödül, yalnızca Türk Hava Yolları nın değil, aynı zamanda Türk Sivil Havacılığının başarısı, hepimizin ortak paydası. Geçtiğimiz altı yıl boyunca, dünya genelindeki yolcular tarafından “Avrupa nın En İyi Havayolu Şirketi ” seçilmek bizler için son derece gurur verici. Bu gurur, 40.000 in üzerinde çalışanımız ve iş ortaklarımızın yer aldığı büyük ailemizin her bir ferdinin haklı gururu. Bu ödül ve tabii ki diğerleri, farklı ve yenilikçi hizmet anlayışımız ile dünyanın en iyi havayolu şirketi olma hedefimiz doğrultusundaki ilerleyişimizde önemli birer teşvik unsuru. Bizlere bu mutluluğu yaşatan, Türk Hava Yolları ailesinin çalışkan bireyleri başta olmak üzere, markamızı bir istikrar sembolü haline getiren daimi velinimetimiz yolcularımıza sonsuz teşekkür ediyor ve daha uzun yıllar bu başarıya ortak olacağımızın taahhüdünü buradan da yenilemek istiyorum. ” dedi.

“Havacılık sektörünün Oscarları ” olarak nitelendirilen Yolcu Tercihleri Ödülleri, dünyanın saygın denetleme ve danışmanlık kuruluşlarından biri olan Skytrax tarafından yapılan denetlemeler sonucunda her yıl düzenli olarak takdim ediliyor. Bu yıl da, dünya genelindeki 550 havalimanında yürütülen ve 1 milyonun üzerinde yolcunun katılımıyla sonuçlandırılan bağımsız araştırmada; check-in den, varışlara, transfer hizmetlerinden, alışverişe, güvenlikten, ülke giriş hakları ve kalkış noktası prosedürlerine kadar birçok farklı alanı kapsayan temel performans kriterleri değerlendirilerek, ödüller sahiplerine teslim edildi.

About Author

client-photo-1
Okul Turları

Comments

Bir Cevap Yazın