Günübirlik Hızlı Trenle Eskişehir Turu

GEZİLECEK YERLER Kurşunlu Külliyesi ve Lüle Taşı Müzesi gezileri… Odunpazarı’nın kıvrımlı sokaklarındaki yürüyüşümüzde cumbalı evlerin ve çıkmaz sokakların görülmesi… Atlı Han’da serbest zaman… Çağdaş Cam Sanatları Müzesi’ni ziyaret… Porsuk Çayı Gondol(bot) gezintisi sonrasında Devrim Arabaları’nı ziyaret… Balmumu müzesi , Sazova Parkı, Kent Park’ta alaca balıkların ve plajın görülmesi
TUR SÜRESİ Günübirlik
TUR TEMASI Günübirlik Hızlı Trenle Eskişehir Turu
ÜCRETE DAHİL HİZMETLER
45 Kişide 5 Kişi Ücretsiz
Sabah Kahvaltısı 8 Çeşit Menü Tabağı
Öğle Yemeği Toyga Çorbası, Çiğbörek, Garnitür, Salata, Meşrubat, Tatlı ve Çay ikramı…
D2 Belgeli Konforlu Yüksek Model Tur Otobüsü
Programda belirtilen geziler.
Seyahat esnasında sıcak soğuk ikramlar.
EXTRA HİZMETLER
Müze-ören yeri giriş ücretleri. Öğrenci ve öğretmenlere ücretsizdir…
Kişisel Harcamalar
BUNLARI UNUTMAYIN  TC numarası yazılı olan Nüfus cüzdanı.yürüyüş ayakkabısı, mevsimine göre şapka, bere, su kabı(matara-termos), güneş kremi, antibakteriyel jel, yağmurluk,küçük sırt çantası ,el feneri, fotoğraf makinesi, pil, yedek hafıza kartı ve şarj aleti, önerilir.

Günübirlik Hızlı Trenle Eskişehir Turu 1. Gün

Saat 07.30 da Ankara Tren garında buluşma. Saat 08.00 da Eskişehir e hareket. 09.30 da Eskişehir tren garında bekleyen aracımızla Şelale Parkı’na hareket. Eskişehir manzarası eşliğinde çay keyfi… Kurşunlu Külliyesi ve Lüle Taşı Müzesi gezileri… Odunpazarı’nın kıvrımlı sokaklarındaki yürüyüşümüzde cumbalı evlerin ve çıkmaz sokakların görülmesi… Atlı Han’da serbest zaman… Çağdaş Cam Sanatları Müzesi’ni ziyaret… Porsuk Çayı Gondol(bot) gezintisi sonrasında.

Devrim Arabaları’nı ziyaret… Öğle yemeği… Çizgi film kahramanlarının yer aldığı Sazova Parkı’nda Nostaljik trenle doğa gezintisi… Ünlülerin Balmumundan heykellerinin bulunduğu Balmumu müzesinin gezilmesi… Uzay ve bilim merkezinde deneylere şahitlik etme imkânı ve Aşk adasındaki gezi sonrasında… Eskişehir’in ünlü plajının yer aldığı Kent Park’ta alaca balıkların ve plajın görülmesi… Göl kenarında çay keyfi… Tren garına hareket… 19.00 treni ile Ankara ya hareket. 20.30 da Ankara ya varış. Gezimizin sonu.

Kentte birçok mesire alanı bulunmaktadır. Bunlardan bazıları şunlardır: Fidanlık orman içi dinlenme yeri, bademlik, Musaözü Barajı, şelale (kalabak) orman içi dinlenme yeri, karataş orman içi dinlenme yeri, çatacık orman içi dinlenme yeri, hasırca, kalabak başı, şoförler çeşmesi, regülatör.Odunpazarı semtinde bulunan Kurşunlu Külliyesi Osmanlı dönemi eseridir. Külliyenin güneydoğusundaEskişehir Mevlevihanesi bulunur. Külliye, 1525 yılında Kanuni Sultan Süleyman’ın veziri Çoban Mustafa Paşa tarafından yaptırılmıştır. Cami çevresinde medrese ve kervansaray vardır. Osmanlı Devletinin kurucusu Osman Beyin kayınpederi olanŞeyh Edebali’ nin türbesi şehrin Odunpazarı semtindeki Odunpazarı mezarlığı’nın içinde bulunmaktadır. Türbe, II. Abdülhamit tarafından restore edilmiştir. Ayrıca külliyenin karşısında Şeyh Şehabettin Türbesi bulunmaktadır.

Kent Park’ta bulunan plaj ve olimpik yüzme havuzu

Porsuk Çayı’nın ıslah çalışmaları sonucu şehrin merkezinden geçen kısmı düzenlenerek Köprübaşı semtinde çay üzerinde Venedik tipi gondol ve Amsterdam tipi tekne seferleri düzenlenmektedir.

1

1. Gün

Saat 07.30 da Ankara Tren garında buluşma. Saat 08.00 da Eskişehir e hareket. 09.30 da Eskişehir tren garında bekleyen aracımızla Şelale Parkı’na hareket. Eskişehir manzarası eşliğinde çay keyfi… Kurşunlu Külliyesi ve Lüle Taşı Müzesi gezileri… Odunpazarı’nın kıvrımlı sokaklarındaki yürüyüşümüzde cumbalı evlerin ve çıkmaz sokakların görülmesi… Atlı Han’da serbest zaman… Çağdaş Cam Sanatları Müzesi’ni ziyaret… Porsuk Çayı Gondol(bot) gezintisi sonrasında Devrim Arabaları’nı ziyaret… Öğle yemeği… Çizgi film kahramanlarının yer aldığı Sazova Parkı’nda Nostaljik trenle doğa gezintisi… Ünlülerin Balmumundan heykellerinin bulunduğu Balmumu müzesinin gezilmesi… Uzay ve bilim merkezinde deneylere şahitlik etme imkânı ve Aşk adasındaki gezi sonrasında… Eskişehir’in ünlü plajının yer aldığı Kent Park’ta alaca balıkların ve plajın görülmesi… Göl kenarında çay keyfi… Tren garına hareket… 19.00 treni ile Ankara ya hareket. 20.30 da Ankara ya varış. Gezimizin sonu.