TUR OPERATÖRLERİ TÜRKİYE İÇİN İYİMSER

TUR OPERATÖRLERİ TÜRKİYE İÇİN İYİMSER

Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı, Hollanda’daki temaslarda bulunmak üzere gittiği Hollanda’da ülkede yaşayan Türk toplumu ve önemli turizm şirketlerinin temsilcileriyle yaptığı görüşmeler ile ilgili izlenimlerini aktardı. Avcı, tur operatörlerinin Türkiye’ye ilişkin 2017 beklentileri 2016’ya göre daha iyimser olduğunu söyledi.

15 Temmuz’daki başarısız FETÖ kalkışması ile ilgili olarak da Hollanda’nın gerçeği görmeye başladığını belirten Avcı, tur operatörlerinin, Türkiye’deki terör olaylarının dışarıya çok abartılarak yansıtılmasından şikayet ettiklerini kaydetti.

Avcı şunları söyledi: “Görüşülen tur operatörleri 2017’nin 2016’dan daha iyi olacağı konusunda iyimser olduklarını, beklentilerine göre 2017 planlarını revize etmekte olduklarını söylüyorlar. Bizim verdiğimiz teşvikler nedeniyle hazirandan bu yana Türkiye’ye turist gelişleri ciddi bir artış trendine girmişti. Teşviklerin uzatılacağının açıklandığı ağustos ayından bu yana kadar da ciddi bir artış görüldü. Bu görüntüye ve aldıkları verilere istinaden de tur operatörleri 2017 için daha iyimser planlamalar yapmaya başladılar.”

About Author

client-photo-1
Okul Turları

Comments

Bir Cevap Yazın