Turistik bölgelerde vakıf kiracısı olan esnafın kirası yarı yarıya düşecek

Turistik bölgelerde vakıf kiracısı olan esnafın kirası yarı yarıya düşecek

Hükümet, turistik bölgelerde faaliyet gösteren ve turizmde yaşanan sıkıntılar nedeniyle zor günler geçiren Vakıflar Genel Müdürlüğü kiracısı esnafın kira oranlarını yüzde 40-50 oranında düşürecek bir çalışma başlattı.

İstanbul’daki Mısır Çarşısı ile Sultanahmet, Ortaköy gibi turistik alanlarda bulunan ve geçtiğimiz yıldan bu yana turizmde yaşanan sıkıntılardan ciddi bir biçimde etkilenen esnafa yönelik yeni bir çalışma başlatıldı.

Hürriyet gazetesinin haberine göre; bu kapsamda, Vakıflar Genel Müdürlüğüne kira ödeyen, tarihi ve turistik açıdan merkezi konumda olan yerlerde faaliyet gösteren esnafa, turizmdeki kayıplarını telafi edebilmesi amacıyla “kira desteği” sağlanması planlanıyor.

KİRALARDA İNDİRİM GÜNDEME GELECEK

Bu destek ile esnafın Vakıflar Genel Müdürlüğüne ödediği kira miktarlarının, 2017 yılı süresince yüzde 40-50 oranında düşürülmesi üzerinde çalışılıyor. Böylelikle restoran, dükkan, mağaza gibi alanlarda yer alan ve turizm alanında yaşanan sıkıntılar nedeniyle ciddi bir kayıp yaşayan esnafın, önümüzdeki bir yıllık süreçte kayıplarını telafi etmesine destek olunması hedefleniyor.

About Author

client-photo-1
Okul Turları

Comments

Bir Cevap Yazın