TÜRKLERİN YILBAŞI İÇİN EN ÇOK TERCİH ETTİĞİ ÜLKE İTALYA

TÜRKLERİN YILBAŞI İÇİN EN ÇOK TERCİH ETTİĞİ ÜLKE İTALYA
Dünyanın önde gelen seyahat ve konaklama ürünü tedarikçilerinden MetGlobal şirketler grubunun, global seyahat sektörü profesyonellerine teknoloji ve rezervasyon çözümleri sunan markası HotelsPro, yılbaşı tatili için Türk seyahatçilerin tercih ettikleri ülke ve şehirleri açıkladı.
Yılbaşı tatilinin gözde ülkesi İtalya 
Türk tatilcilerin yılbaşı tatili için bu yıl tercih ettikleri ülkeler sıralamasında birinciliği %13’lük oranla İtalya elde etti. Almanya %10’luk tercih oranıyla yılbaşı tatili için en çok rağbet gören ikinci ülke olurken, Almanya’yı %7’lik oranla Amerika Birleşik Devletleri ve Fransa izledi.
Paris en çok tercih edilen şehir oldu
Türklerin yılbaşı tatili için tercih ettiği yurtdışı şehirleri listesinde ise ilk sırayı Fransa’nın başkenti Paris aldı. Paris’i sırasıyla Roma, Amsterdam, Londra ve Prag izledi.
Ankara ve Bursalılar Paris’i tercih etti
Türkiye genelinde yılbaşı tatili için rağbet gören yurtdışı şehirleri arasında Paris, Ankara ve Bursalı seyahat severlerin öncelikli tercihi oldu. İstanbullu seyahat severlerin yılbaşı tatili için tercihi İtalya’nın başkenti Roma olurken, İzmirliler ise Tayland’ın başkenti Bangkok’u tercih etti.

About Author

client-photo-1
Okul Turları

Comments

Bir Cevap Yazın