Yabancı Dil Kampı Fırsatları

Yabancı Dil Kampları

Yabancı Dil Kampı Fırsatları;

Akıcı bir yabancı dil için…

Tüm öğrenciler mutlaka dil öğrenmek ister. Bunun da en basit ve eğlenceli yolu yabancı dil kamplarına katılmakla gerçekleştirilebilir. Yabancı dil kampları ile öğrenciler hem dil öğrenir, hem sosyal hayatını geliştirir, hem de farklı bir maceraya atılarak bir şeyler öğrenirken hayatını dolu dolu yaşama fırsatı bulur. Yabacı dil kamplarında tüm amaç bütün katılımcı öğrencilere öğrenmek istedikleri ‘dil’i en basit ve eğlenceli yoldan öğretmektir.

Kampların yapılacağı bölgeler titizlikle seçilerek, kamp süresince verilecek dil eğitimini destekleyecek tematik etkinlikler, bireysel ve grup çalışmaları, atölyeler, workshoplar, geziler ve oyunlar düzenlenir. Uzman rehber ve eğitmenler tarafından büyük bir dikkatle hazırlanacak bir program sayesinde öğrenciler yabancı dillerini geliştirerek, özgüven sağlayacaklardır. Yabancı dil kamplarını seçerken dikkat etmeniz gereken hususlardan biri de kadronun uzman olup olmadığıdır. Uzman olmayan amatör bir kadronun dahil olduğu yabancı dil kampı size sadece para ve zaman kaybına neden olur. Öte yandan “Kamp süresince Türkçe konuşmak yasaktır” kuralının da kullanıldığı bu kamplarda temel amaç klasik gramer bilgileri vermekten ziyade öğrencilerin pratik yapmalarına katkıda bulunmaktır. Çünkü ne kadar temel ve sistematik bilgileri öğrenirsek öğrenelim eğer pratik yapmazsak yakın zamanda unutur ya da işimize yaramamasına neden oluruz. “Anlıyorum ama konuşamıyorum”, “utanıyorum” gibi bahaneleri artık duymak istemiyorsanız öğrencilerinizi mutlaka bu tip yabancı dil kamplarına yönlendirmelisiniz. Yabancı dili kendi dili gibi konuşan gençler, hem ilerde iş hayatlarında bu durumdan faydalanabilecek hem de yurtdışına kendi başına çıktığı zaman ayakları üzerinde durabilecek konuma gelecek.

Eğer öğrencilerinizin, yabancı bir dili özgüvenli bir şekilde akıcı konuşmalarını, iş hayatlarında bunun öğrencilerinizin diğer kişilerin önüne geçmesini sağlamasını istiyorsanız sizleri mutlaka yabancı dil kamplarına bekleriz. Bu kamplar tahmin ettiğinizden daha da faydalı olacak, geleceğe emin adımlarla yürüyen özgüvenli bireyler yetiştirme fırsatını elinizde bulacaksınız. Yabancı dil kampları; öğrencilerinize yeni beceriler kazandırarak sosyalleşmesini sağlar. Bir arada eğitim alınacak kamplar sayesinde başkalarına saygı duyan kişiler yetişir. Öğrencilerin eğlenceli ve pozitif bir eğitim alanında gerçekleştireceği eğlenceli aktiviteler hayata daha olumlu bakmasını sağlar. Bu yüzden mutlaka öğrencilerinizin önüne böyle bir fırsat koyun….

Yabancı Dil Kampı Fırsatları

Yabancı dil kampı makalesi okulturlari.org’a aittir. Kopyalanması veya kaynak gösterilmeden paylaşılması yasal suçtur.

About Author

client-photo-1
Okul Turları

Comments

Bir Cevap Yazın